kwatery Jastrzębia Góra

 

Pensjonat jest doskonale położony :

- 150 metrów od morza,

- leży w zielonym zakątku Jastrzębiej Góry przy "ślepej" i cichej uliczce,

- usytuowany jest w centrum kurortu, gdzie wszędzie jest blisko,

- znajduje się 250 metrów od deptaka i tyle samo od pagórkowych wrzosowisk

 

pokoje Jastrzębia Góra

 

Noclegi w Jastrzębiej Górze - zapraszamy na tanie wakacje, ferie, wypady majowe, świąteczne.

Rezerwacje : 602 722 151

Jastrzębia Góra - historia w kilku słowach

Pierwsza wzmianka o Jastrzębiej Górze pochodzi z okresu międzywojennego, kiedy to po odzyskaniu przez Polskę niepodległości zbudowano tu pierwszy dom.
Do tego momentu tereny dzisiejszej Jastrzębiej Góry były jedynie jałowymi i niedostępnymi (brak jakichkolwiek dróg dojazdowych) pastwiskami, na których wypasano gęsi.
To właśnie gęsiom zawdzięcza Jastrzębia Góra swoją kaszubską nazwę - Pilěce, ponieważ mała gęś - gąska, po kaszubsku jest nazywana pila. Pilěce oznacza więc miejsce wypasania gąsek.
Po zakończeniu I wojny światowej, spółka zarządzana przez Osmołowskiego, zakupiła od właściciela ziemskiego Hanemanna i miejscowego rolnika Dettlaffa grunty, na których dzisiaj rozwinął się kurort.
Następnie wynajęła geodetów, a ci wytyczyli granice działek budowlanych i dróg, obowiązujące do dziś.
Od tego też momentu zaczęto operować nazwą Jastrzębia Góra, prawdopodobnie w nawiązaniu do leżącej kilka kilometrów na wschód - w okolicach Chłapowa Góry Jastrzębskiej (67,8 m n.p.m.),
istnieje również hipoteza twierdząca, iż nazwa nawiązuje do jastrzębi, licznie zamieszkujących tutejsze nieużytki.
W czasie II wojny światowej osada nosiła niemiecką nazwę Habichtsberg - co jest przetłumaczeniem Jastrzębiej Góry na język niemiecki.

Turystyczna Jastrzębia Góra

Począwszy od 1920 roku Jastrzębia Góra stała się popularnym ośrodkiem spotkań wakacyjnych elit intelektualnych, głównie z Warszawy. Wypoczywali tu między innymi Józef Piłsudski, Edward Rydz-Śmigły i Ignacy Mościcki. Duży napływ gości ze stolicy sprawił, iż miejscowość zwana była żartobliwie "Nową Warszawą". W roku 1928 rozpoczęto budowę drogi łączącej Władysławowo z Jastrzębią Górą (ostatecznie doprowadzono ją aż do odległej o kilka kilometrów Karwi). Uroczyste otwarcie drogi nastąpiło w 1931 roku. Wygodny dojazd ułatwił rozwój miejscowości, dzięki czemu szybko stała się ona jednym z najpopularniejszych kurortów na polskim wybrzeżu.

Jastrzębia Góra prawa wsi uzyskała w 1963 r. Od roku 1975 została włączona w administracyjne granice Władysławowa. W skład Jastrzębiej Góry wchodzą Lisi Jar oraz Jasne Wybrzeże. Sąsiaduje z Rozewiem i Tupadłami.

Źródło : Wikipedia

 

PENSJONAT KAPRYS - Jastrzębia Góra - Tanie noclegi, domowe warunki !!! / Jastrzębia Góra / kwatery Jastrzębia Góra / pokoje Jastrzębia Góra / noclegi nad morzem / kwatery nad morzem / pokoje do wynajęcia nad morzem / pokoje Jastrzębia Góra / tanie kwatery nad morzem / tanie pokoje nad morzem / tanie noclegi nad morzem / Jastrzębia Góra pokoje tanio !!!!